CHP Ekonomi ve hukuk sistemini konuştu..

CHP Sakarya İl Başkanlığı “Son 10 yılda Türkiye Ekonomisinde ve Hukuk Sisteminde neler değişti " adlı panel dün Pamukovalı partililerinde ilgi gösterdiği kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

Büyütmek için resme tıklayın

“ Son 10 Yılda Türkiye Ekonomisinde ve Hukuk Sisteminde neler değişti” konulu panele CHP PM Üyesi Selin Sayek Böke, PM İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekili Ali Şeker programa konuşmacı olarak katıldı.

Isır, "AKP 2023 hedefine ulaşamayacak.."

Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Pamukova İlçe Teşkilatı ve paritilerin yanı sıra kalabalık bir partili gurubunun katılması dikkat çekti.

CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, açılış konuşmasında AKP iktidarından 19 yılda ülkenin geldiği ekonomik durum ve bağımsız yargı durumunu herkes görüyor. AKP 2023 hedefine cumhuriyet rejimini değiştirmesine asla fırsat vermeyeceğiz. Atatürk İlke ve İnkılaplarından asla taviz vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği yoldan ayrılmadan devam edeceğiz. AKP 2023 hedefine ulaşamayacak, çok çalışacağız. CHP iktidarı ile Türkiye’nin Türk halkın yüzü gülecek Atatürk Cumhuriyeti ebediyen yaşayacak” diye konuştu.

Şeker, "Hayat Pahalılığı her geçen gün artıyor.."

CHP PM Üyesi Selin Sayek Böke, PM İlhan Cihaner, İstanbul Milletvekili Ali Şeker sırası ile söz alarak son 19 yılda hukuk siteminin geldiği noktayı, ekonomik durumun geldiği son durumu ve çekilen sıkıntılar konuşuldu. Buna rağmen AKP iktidarının ekonomi için aldığı tedbirler yetersiz kaldığını ve hayat pahalılığının her geçen gün artığı belirtildi. Üreten Türkiye modelinden hızla uzaklaşılması ekonomik dengesinin bozulmasına neden olduğu vurgulandı. Yeni yargı paketinde olması gerekenin evrensel hukuk tarafsız yargı sisteminin işletilerek iktidarın, siyasetin etkisi olmadan yargı ekseninde hayata geçirilmesiyle normalleşmenin gereğine işaret edildi.

28 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.