Fatmahanım Okulu “Geleceğin Sınıflarını“ kurdu..

Pamukova Fatmahanım Okulunda 2. Sınıf öğretmenleri sınıflarını öğrencileri için “ Geleceğin Sınıfları (FCL) modeline uygun hazırladılar. Öğrenciler artık yeni model sınıflarında eğitim, öğretim görüyor

Büyütmek için resme tıklayın

Pamukova Fatmahanım Okulu 2. Sınıf öğretmenleri Hülya Raşitoğlu, Ela Turmaz, Fatih Kaya ve öğrenci velileri " Okul koşarak gidilen değil , koşarak gelinen yer olmalıdır" sloganından hareketle sınıflarını geleceğin sınıfları ( FCL) modeline uygun hazırladılar.

Öğrenciler için çok büyük faydası olacak..

Bir çok donanıma sahip olan ve Future Classroom Lab olarak adlandırılan sınıfları, öğrenmeye ve öğretmeye 21. yüzyıl becerilerini dahil ederek eğitimde değişen stilleri desteklemek ve öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturuldu. FCL’de bulunan esnek öğrenme alanlarının öğrenciler için çok büyük faydası olacağı belirtildi.

Okul Müdürü " Bu sınıflar özel okullarda bile çok zor bulunur.."

Fatmahanım 2’inci sınıf öğrencileri, alışıla gelmiş sınıflarının yerine yeni yüzünü çok severken Okul Müdürü Mustafa Böcek, Bu sınıfların özel okullarda bile çok zor bulunduğunu ifade ederek “ Geleceğin sınıflarını hazırlayan 2.Sınıf öğretmenlerimize ve sınıfların kurulmasında yardımcı olan öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum “ dedi.

 FCL Nedir?

"Future Classroom Lab öğrenmeye ve öğretmeye 21. Yüzyıl becerilerini dahil ederek eğitimde değişen stilleri desteklemek ve geleneksel dersliklerin ve diğer öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturulmuştur. Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir “Yaşayan Laboratuvar” olarak tasarlanmıştır. Ayrıca fiziksel alanların, kaynakların, öğrenci ve öğretmenlerin değişen rollerinin ve farklı öğrenme stillerinin gelişimini desteklemektedir." 

26 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

Pamukova Halk Haber Sitesi, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 317 53 93
Reklam bilgi