Öğrenci servisi sürücülerine trafik güvenliği eğitimi..

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı Öğrenci Servis sürücülerine ve personeline Trafik Güvenliği eğitimi verdi..

Pamukova İlçe Emniyet Müdürlüğünün toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde, yönetmelikte yapılan son değişiklikler, değişikliklere uyum sağlanması, taşıtlarda mevcut eksikliklerin giderilmesi gibi konularda bilgi verilirken, özellikle öğrencilerin emniyet kemeri takmaları, inişleri, binişleri hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesine dikkat çekildi.

Toplantıda konuşan Pamukova İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Engin Pınarbaşı, öğrenci servis taşımacılığının normal bir personel servis taşımacılığı kadar basit bir konu olmadığını söyledi.

Servis görevlilerinin sorumluluğunun çok büyük olduğunu kaydeden Pınarbaşı, “Gönül ister ki mükemmel bir taşıma sistemi olsun. Umarız mevzuatı ön planda tutarak, yeni eğitim-öğretim yılında geleceğimizin teminatı çocuklarımızı taşıma sisteminden sorunsuz faydalandırırız. Üzerinde durduğumuz en önemli konu çocuklarımızın can güvenliliğinin zarar görmemesidir” dedi.

Jandarma Trafik uzman çavuş Cüneyt Akbaş ve Emniyet Amirliği Trafik Tescil Büro Personeli Vedat Yıldız, Hakan Uslu, daha sonra servis şoförlerinin uyması gereken trafik kuralları ve sahip olması gereken belgeler konusunda bilgilendirme yaptı. Toplantıda, servis sürücülerinin ve rehber personelin soru ve sorunları da dinlendi.

21 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.