Taş ocağından yükselen toz bulutu kabus gibi çöküyor!

Pamukova Karapınar Mahallesi Keş Tepe deki taş ocağından yükselen toz bulutları İlçe halkını isyan ettiriyor.. İkinci bir taş ocağının bölge halkına ve ovaya büyük zarar vereceğine dikkat çekiliyor..

Büyütmek için resme tıklayın

Pamukova Karapınar Mahallesi Keş Tepe de İlçe merkezine kuş uçuşu birkaç yüz metre uzaklıkta faaliyet gösteren taş ocağının sebep olduğu toz bulutu insan sağlığı ve çevre sağlığını tehdit etmeye devam ediyor.

2010 yılında İlçe merkezinin yakınında faaliyet gösteren  taş ocağının kapanması için eylem yapan Pamukovalılar seslerini duyuramamıştı. Son günlerde Karapınar Mahallesi Keş Tepe de faaliyet gösteren taş ocağından yükselen toz bulutlarının rüzgarında etkisi ile İlçe merkezi ve tarım arazilerinin üzerine bir kabus gibi çökmesi dikkat çekiyor.

Aynı bölgede ikinci bir taş ocağının açılacak olması Pamukovalıları düşündürürken, toz bulutu solumak istemediklerini söylediler. Toz bulutunun tarım arazilerine de zarar verdiğini ifade eden bölge halkı, ürettikleri ürünlerinin toz bulutu altında kalmasından dolayı satmakta sıkıntı çektiklerini, ürünlerini bu toz bulutu altında yetiştirmek istemediklerini, tüm yaşam koşullarının olumsuz yönde etkilendiğini belirttiler.

Pamukova da açılacak ikinci bir taş ocağının bölge halkının sağlığına ve tarım alanlarına zarar vereceğini ifade eden vatandaşlar, “ Bereket fışkıran topraklarımızdan yetişen ürünlerimiz taş ocağından etrafa yayılan toz nedeni ile zarar görüyor. İkinci bir taş cağına izin verilmesi, bize büyük zararlar verecek. Yaşamımızı ve çevreyi tehdit eden taş ocaklarının kapatılmasını, yeni taş ocaklarının açılmamasını istiyoruz. Tertemiz havamızı geri istiyoruz “ dediler.

17 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

Pamukova Halk Haber Sitesi, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 317 53 93
Reklam bilgi