Bu haber sürücülerin canını sıkacak.. TEDES geliyor

2016 yılında bazı illerde kaldırılan Trafik Elektronik Denetleme Sisteminin (TEDES)’in ilimizde uygulanması için çalışma başlatılıyor.

ÖZEL HABER-Alınan bilgilere göre suistimal edildiği ve amacından saptırıldığı gerekçesiyle 2016 yılında uygulanmayan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES)’in Sakarya’da özellikle de Adapazarı kent merkezinde uygulanması gündeme getirildi..

TOÇOĞLU KABUL ETMEMİŞTİ

Trafik kazaları ve dolayısıyla da can kaybını önlemek amacıyla Türkiye’nin farklı illerinde uygulanan TEDES’in ilimizde de uygulanması için girişimlerde bulunulmuş ancak Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zeki Toçoğlu, uygulanan illerde tepkiler alması nedeniyle ilimizde uygulanmasına karşı çıkınca çalışma yapılmamıştı.

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞMA BAŞLATTI

TEDES’in Adapazarı kent merkezinde ana caddelerde uygulanması için Sakarya’da firmanın temsilcisi tarafından büyükşehir belediyesine konuyla ilgili teklif götürüldüğü ifade ediliyor.

NASIL UYGULANACAK?

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES) eğer uygulanmaya başlanırsa, şehir merkezinde ana caddelerde trafik sinyalizasyon sistemi ile entegreli çalışacak. Işık ihlali gibi kural ihlali yapan sürücülerin ihlaliyle ilgili fotoğraflarını çekip adreslerine gönderilecek. Uygulananın yapıldığı bir çok ilde sürücüleri bir günde 7-8 trafik cezası gelmesi gibi amacından saptığı gerekçesiyle TEDES kaldırılmıştı.

TEDES NEDİR?

Karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek amaçlarına hizmet etmek üzere kurulmuş veya kurulacak sistemlerle trafik kural ihlallerinin izlenerek görüntülendiği ve tespit edildiği, bilgilerin toplandığı, trafik idari para cezası karar tutanağına dönüştürüldüğü ve "Trafik Elektronik Denetleme Sistemi" olarak adlandırılan ana izleme ve görüntüleme sistemidir.

14 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.