CHP 96’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor..

Cumhuriyet Halk Partisinin 96'ıncı Kuruluş yıl dönümü sebebiyle Pamukova İlçe Örgütü Atatürk Anıtına çelenk sunup, basın açıklaması yaptı..

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP)Kuruluşunun 96’ıncı yıl dönümünü Pamukova Demokrasi Meydanında düzenlenen programla kutladı.

Pamukova Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Teke, yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı kutlama programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu. Çelengi İlçe Başkanı Ali Teke ve yönetim kurulu üyeleri birlikte bıraktılar.

Pamukova Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı yaptığı basın açıklamasında, Cumhuriyet Halk Partisinin kurulduğu günden bu güne, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin temelleri olan devrimlerin ve Cumhuriyetin koruyucu teminatı olduğunu ifade etti.

Teke, " Laik ve demokratik Cumhuriyetin kurucu partisi, Anadolu aydınlanma devriminin sönmeyecek meşalesi, kurucu ve ebedi lider Mustafa Kemal Atatürk'ün " Benim iki büyük eserim vardır; Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyetidir " diyerek önemini vurguladığı partimizin 96'ıncı yıl dönümü kutlu olsun.

Biz Cumhuriyet Halk Partililer dünyada ve bölgemizdeki tüm olumsuz gelişmlere rağmen, laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, vazgeçmeden ulusal birliğimizi koruyacağız. Çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetimiizn Atatürk devrimlerinin ve demokrasinin yılmaz savucuları olarak, her zaman ve her koşulda tam bağımsız, aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan sdevam edeceğiz. 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi, Cumhuriyet Halk Partisinin 96'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor, partimizin kurucusu ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal eden tüm partililerimizi rahmet, sevgi ve özlemle anıyorum. Atatürk devrimcilerinde umutlar asla tükenmez siyorum " dedi.

09 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.