Tren istasyonu ve yolcu trenlerinde umutlandıran gelişme..

Pamukova tren istasyonunda incelemelerde bulunan TCDD 1.Bölge Müdürü Levent Meriçli ve berberindeki heyet Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik’e müjdeyi verdi..

Büyütmek için resme tıklayın

Pamukova Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik ve Belediye Başkanı Güven Övün’ün geçtiğimiz ay TCDD 1. Bölge Müdürü Levent Meriçli ile yolcu trenlerinin Pamukova İstasyonunda durması için İstanbul’a görüşmeye gitmesi ve Belediye makam aracında berberce görüntülenmeleri çeşitli dedikodulara neden olmuştu.

TCDD 1. Bölge Müdürü Meriç Pamukova tren istasyonunu inceledi..

Başkanların İstanbul da TCDD 1.Bölge Müdürü Meriçli ile yaptığı görüşme sonrası geçtiğimiz gün TCDD 1.Bölge Müdürü Levent Meriçli ve berberindeki heyet Pamukova tren istasyonunda incelemelerde bulundu.

Pamukova istasyonunu eksikliklerin giderilmesi ile hizmete girecek..

Ak Parti İlçe Başkanı Burak Çelik’in de bulunduğu incelemede, TCDD 1. Bölge Müdürü Meriçli ve berberindeki heyet, Pamukova tren istasyonunun sinyalizasyon, aydınlatma ve yolcu trenlerinin durması için peron eksikliklerinin bulunduğunu, bu eksiklerin giderilmesi için çalışmaların başlayacağını, çalışmalarının bitimine müteakip, istasyonda yolcu trenlerinin duracağını ifade ettiler.

Pamukova istasyonunda gece ve gündüz yolcu treni duracak..

Gece saatlerinde Ankara ekspresinin yanı sıra, gündüz saatlerinde ise bir yolcu trenin durmasının planlandığı, istasyonun faaliyete geçmesinin yanı sıra çift hat çalışmalarının Bilecik istasyonuna kadar olan bölümünün tamamlanması ile Çardak Mahallesi tren yolu alt geçidinin genişletilip yeniden inşa edileceği, banliyö trenlerinin de seferlerine başlayacağı ifade edildi.

Hızlı tren istasyonun yapımı içinde çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yaklaşık 10 yıldır tren’e hasret kalınmıştı..

İstanbul-Ankara TCDD yolu yaklaşık 10 yıldan bu yana yapılan hat çalışmaları nedeni ile Boğaziçi Treni, Başkent Ekspresi, Fatih Ekspresi, Cumhuriyet Ekspresi, Anadolu Ekspresi ve Ankara Ekspresi, Doğu Ekpresi Trenlerine kısacası yolcu taşımacılığına kapatılmış, 2019 yılı başında ise Ankara Ekpresi ile tekrar yolcu taşımacılığına açılmıştı.

# BU FOTOĞRAF KARESİ İLE İLİŞKİLİ:

09 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

Pamukova Halk Haber Sitesi, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 317 53 93
Reklam bilgi