Üreticiler ürünlerini satmak için çözümü kendileri buldu..

Geyve İlçesi Safibey Mahallesinde çiftçiler ürettikleri ürünleri kendileri İmece usulü ile yaptıkları toptan satış yerinde satışa sundu..

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Geyve İlçesinde Safibey Mahallesindeki üreticiler, Safibey- Çengel- Bozören-Kozan-Bayat Mahallerini D-650 Karayoluna ve Pamukova’ya bağlayan sapakta bulunan Harman yeri mevkiinde İmece usulü yetiştirdikleri ürünleri satmak için toptan satış yeri yaptılar.

 

Üreticiler, yaklaşık 2 dönüm arazi üzerine yaptıkları satış yerinde ürettikleri sebze ve meyveleri toptan ve perakende alıcılara satışa sundular.

İmece uslü ile kendi imkanları ile yaptılar..

Safibey Mahallesi üreticileri kendilerine verilen kapalı satış alanının yapılmaması üzerine, kendi imkanları ile açık satış alanı yaptıklarını ifade ederek, “Safibey Mahallesinin Harman Yeri mevkiinde Köylü Pazar Yeri oluşturduk. Bizlere verilen sözler vardı, hiç biri tutulmadı. Bizlerde kendi imkanlarımızla yaptık. Köylünün mallarını rahat rahat satabilmesi için pazar yeri oluşturduk. Alıcılar buraya geliyor ve ihtiyaçları olan ürünleri rahatlıkla alabiliyor “ dediler.

Ulaşımı rahat olduğu için bu bölgeyi seçtiklerini ifade eden üreticiler, “Bizler burayı tercih ettik çünkü bağlantı yolu burası. Ulaşım kolaylığı var. Üreticilere de yakın bir yer. Çevre köylerden gelerek mallarını satmaya çalışanlar da var aramızda.”

“Eskiden harman yeri idi bu gün yetiştirdiğimiz ürünlerin harmanı yapılıyor..”

Yaklaşık 2 dönümlük üstü açık alanda ürünlerini satıcılara pazarladıklarını ifade eden üreticiler, ” Burası eskiden köylünün harman yeri idi, bu günde yetiştirdiğimiz malların harmanı yapılıyor burada. Mallarımızı alan alıcılara broşürler gönderdik, telefon ettik. Bu gün için burada mallarımız satabiliyoruz. Fakat havalar bozunca ne yaparız onu bilemiyoruz “ dediler.

Safıbey Mahallesi üreticileri, ürettikleri malları akşam saatlerinde kendi oluşturdukları satış alanına getiriyor. Ürünleri almak isteyen tüccarlar ise bu alana gelerek istedikleri malları toptan ve perakende alabiliyor.

 

05 Eylül 2019 Sakarya/ Pamukova- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

Pamukova Halk Haber Sitesi, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 317 53 93
Reklam bilgi