Genç çiftçilere 30 bin lira hibe desteği..

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 18 ile 40 yaş arasındaki genç çiftçilere karşılıksız olarak 30 bin lira hibe verilecek. Son Başvuru Tarihi 5 Mayıs..

Haber albümü için resme tıklayın

Proje hakkında bilgiler veren Pamukova İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Erol; "Projeye İlçemizde Büyükşehir yasasından önce köy statüsünde olan 30 mahallemizde ikamet eden yada ikamet etmeyi taahhüt eden 18-40 yaş arasındaki çiftçilerimiz müracaat edebilirler" dedi.

Başvuru yeri ve tarihi

Başvurular 7 Nisan 2017 tarihinde başlar ve 5 Mayıs 2017 tarihi mesai saati bitiminde sona erer. Başvurular öncelikle, Bakanlık tarafından hazırlanan web tabanlı yazılım(gencciftci.tarim.gov.tr)programından yapılır. Başvurunun tamamlanmış olması için dosyanın İlçe Tarım Müdürlüğüne başvuru tarihi ve saati sona ermedenbizzat elden teslim edilmesi şarttır.

Başvuru yapacak genç çiftçilerde aranan şartlar

a)Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b)Bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak,

c)Okur-yazar olmak,

ç)

Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışan olmamak,

d)Başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak,

e)Başvuru tarihi itibarıyla Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak,

f)Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesisi yapımı ve hayvan alımı konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak,

g)Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak,

ğ)

5/4/2016 tarihli ve 29675 sayılı Resmî Gazete ‘de yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2016/16) kapsamında; hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş veya genç çiftçi proje değerlendirme komisyonunca başvurusu reddedilmiş olmamak,

h)Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak,

ı)

Bu maddenin (ç), (e), (f), (g), (ğ) ve (h) bentleri hükümlerine tabi kişilerin eşi olmamak.

İstenecek belgeler

a)Nüfus cüzdanı fotokopisi,

b)Ücretli çalışmadığına dair kendisine ve eşine ait Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)' dan alınan belge,

c)Başvuru dilekçesi,(gencciftci.tarim.gov.tr adresinden)

ç)

Proje tanıtım formu,(gencciftci.tarim.gov.tr adresinden)

d)Taahhütname,

e)Diploma sureti veya okur-yazarlık belgesi

Erol ayrıca; "Proje hakkında her türlü bilgi ve yardım talepleri için genç çiftçilerimizi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

13 Nis 2017 - 00:46 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Pamukova Halk Haber Sitesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Pamukova Halk Haber Sitesi değil haberi geçen ajanstır.