Başkan Övün den Pamukova1968’e düşündüren cevap..!

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Pamukova1968 Spor Kulübünün Pamukova Belediyesi ve Belediye Başkanı bizim için yok hükmündedir “ açıklamasına, eleştiri haksız ve kasıtlı dedi ancak..

Bu sezon tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig de (BAL) mücadele edecek Pamukova1968 Pamukova Belediyesince kendilerine gerekli desteğin verilmediğini gerekçe göstererek, kulübün sosyal medya hesabından, “ Pamukova Belediyesi ve Pamukova Belediye Başkanı, Pamukova 1968 Sporumuz için yok hükmündedir” açıklamasını yapmıştı.

Pamukova1968 Spor Kulübünün yaptığı bu açıklama gündeme bomba gibi düşmüş, bir çok tartışmalara ve yorumların yapılmasına neden olmuştu.

Pamukova1968 den başkan Övün'e rest..! haberini okumak için tıklayın

Pamukova1968 Spor Kulübü tarafından yapılan bu açıklama sonrası Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün den, açıklamaya cevap niteliğinde bir kamuoyu bilgilendirme açıklaması geldi.

, BAL da mücadele eden takımların bütçelerinin 450 bin iler 3 milyon arasında değişirken, Övün açıklamasında göreve geldiklerinden bu yana 27 bin 500 lira destek verdik demesi dikkat çekti. Pamukova 1968 in başarısından övünç duyduklarını belirten başkan Övün, belediyenin içinde bulunduğu maddi imkansızlıklarına rağmen spor kulüplerine imkanlar ölçüsünde destek verildiğini ifade ederken, en dikkat çekici açıklamasını ise “ Spor kulüpleri siyasi bir dil kullanmamalıdır.Spor kulüpleri siyasete müdahale etmemeli diyoruz. Spor kulüpleri yalnızca kendi işini yapmalı diyoruz. O yüzden sosyal medyada yapılan eleştiriyi haksız ve kasıtlı buluyor, Pamukova kamuoyunda Belediye ile Pamukova 1968 Spor Kulübünü karşı karşıya getirmeye yönelik bir çaba olarak değerlendiriyoruz”ifadeleri dikkat çekti. Övün’ün açıklamasında, Pamukova1968 Spor Kulübüne tam destek açıklamasının çıkmaması ise en çok dikkat çeken konulardan biriydi.

İŞTE PAMUKOVA BELEDİYE BAŞKANI GÜVEN ÖVÜN’ÜN AÇIKLMASI;

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;

31 Mart 2019 yerel seçimleri neticesinde milletimizin büyük bir teveccühü ve güveni ile iş başına geldik. Vatandaş bizlere ilçenin 20 yıldır bekletilen temel meselelerini çözmek ve ilçeyi hak ettiği hizmetlerle buluşturmak adına yetki verdi. Bu yetkiyi asla keyfi kullanmak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını çarçur etmek gibi bir niyetimiz yoktur ve asla olmayacaktır. Belli bir iş programı ve hizmet takvimi ile ilçemizin önceliklerine göre her alanda hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz.

Sevgili Pamukovalılar;

İlçemizin tüm yapısal sorunlarının yanı sıra spora ve sporcuya da belediyenin hizmet elini ulaştırmayı kendimize bir görev sayıyoruz. Bu noktadan hareketle, göreve geldiğimiz 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana ( 4 aylık süreçte) 32.500 TL (Otuz İki Bin Beş Yüz TL) Pamukova 1968 Spor Kulübüne, 27.500 TL (Yirmi Yedi Bin Beş Yüz TL)’de diğer Amatör Spor Kulüplerine belediyemiz bütçesinden yardım yapılmıştır. Bu yapılan yardımlar belediyenin içinde bulunduğu mali imkânsızlıklara rağmen yapılan yardımlardır. Özellikle Pamukova 1968 Spor Kulübümüze ayrı bir bakış açısıyla bakıyor yakalamış oldukları büyük başarıdan da (Bal Ligi) ilçemiz adına övünç duyuyoruz. Kısıtlı imkânlarımıza rağmen de her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Maddi desteğin yanı sıra stad ve tesislerin bakım onarım çalışmalarında, il dışı müsabakaların ulaşım konularında hep yanlarında olmaya çalışıyoruz. Lakin birkaç gündür Pamukova 1968 Spor Kulübü tarafından sosyal medyaya yansıyan açıklamalar bizleri hayli üzmüştür. Çünkü bizler 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Pamukova’da yeni bir sayfa açmaya çalışıyor, eskinin alışılagelmiş ne kadar çarpıklığı var ise onları bertaraf etmeyle çalışıyoruz. Spora bakışımız ise siyaset üstü bir bakıştır. “Siyasetin konuları arasında sporu görüyor fakat sporun konuları arasında nasıl siyaset yer alıyor bunu da anlamakta güçlük çekiyoruz.”

Spor Kulüpleri siyasal bir dil kullanmamalı diyoruz.

Spor kulüpleri siyasete müdahale etmemeli diyoruz.

Spor kulüpleri yalnızca kendi işini yapmalı diyoruz.

O yüzden sosyal medyada yapılan eleştiriyi haksız ve kasıtlı buluyor, Pamukova kamuoyunda Belediye ile Pamukova 1968 Spor Kulübünü karşı karşıya getirmeye yönelik bir çaba olarak değerlendiriyoruz. Buradan sorumluluk sahiplerine de bir çağrıda bulunuyoruz;

“Lütfen sporu kendi mecrasına yani yeşil sahalara çekelim”.

GÜVEN ÖVÜN / BELEDİYE BAŞKANI

08 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.