Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele madalyası..

Pamukova da Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev alan 14 muharip gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından gönderilen Milli Mücadele madalyaları Kaymakam Recai Karal tarafından verildi.

Pamukova Kaymakamlığı Toplantı salonunda,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlığın önerisi ve Bakanlar Kurulu’nun kararı ile Kıbrıs Türkleri’nin bağımsızlığının ve egemenliğin kazanılmasında emeği olan 14 gaziye ‘Milli Mücadele Madalyası ve Beratı’ töreni düzenlendi.

Törene İlçe Kaymakamı Recai Karal, Yazı İşleri Müdürü İbrahim Kiraz, Muharip Gaziler Pamukova Şube Başkanı Nazmi Çanak ve gaziler katıldı.

Pamukova Kaymakamı Recai Karal 14 gaziye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar kurulunun kararı ile hazırlanıp gönderilen madalya ve baretlerini teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “ Kıbrıs Gazilerinin benim hayatımda farklı bir önemi var. Çünkü Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde doğdum, büyüdüm ve oranın vatandaşıyım. Askerliğimi orada yaptım. Son asrımızda Türk Ordusunun, Müslüman ordusunun, gayrimüslim ordusuna karşı kazandığı son zafer, kazandığı son topraktır. Bu bizim için çok özel ve kutsal. Gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı arz ediyorum. Allah gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler nasip etsin onlarla gurur duyuyoruz. Bundan sonrada devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile her türlü derdinizde yanınızda olacaktır “ dedi.

Konuşmanın ardından, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan 14 gaziye Kaymakam Karal tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi.

Muharip Gaziler Derneği Pamukova Şube Başkanı Nazmi Çanak ise gaziler adına Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ne kendilerini onurlandırdığı için teşekkür etti.

19 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.