Otopark sorununa çare okul bahçesi oldu..!

Pamukova da park sorununa çare, İlçe Trafik Güvenliği Toplantısında bulundu. Kaymakamlık’ta yapılan toplantıda yaz tatlinde 75. Yıl İlkokulunun bahçesinin otopark olarak kullanılması kararlaştırıldı

Pamukova da artan araç sayısı ve trafik yoğunluğu park sorununu da gündeme getirmişti. Soruna geçici çare Pamukova Kaymakamlığında yapılan İlçe Trafik Güvenliği Toplantısında bulundu. Toplantıda 75. Yıl İlkokulunun bahçesinin yaz tatili boyunca otopark olarak kullanılması kararlaştırıldı.

19 Temmuz Cuma günü Kaymakam Recai Karal Başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yılmaz, Emniyet Müdürü Bülent Aral, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Alpaydın, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İbrahim Kiraz ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürünün katılımı ile yapılan İlçe Trafik Güvenliği Toplantısında, İlçede tek yön uygulanacak sokak ve caddelerin yanı sıra, otopark sorunuda gündeme geldi.

Gündeme gelen park sorunun çözümü amacıyla 75. Yıl İlkokulu’nun bahçesinin yaz tatili boyunca otopark olarak kullanılması kararlaştırıldı. Okul bahçesinin otopark olarak kullanılması kararı ile birlikte, otoparktan yararlanacak araçlardan Okul Aile birliğince cüzi bir miktar ücret alınacak. Alınan ücretin ise okulun hizmetlerinde kullanılacak.

Alınan karar gereği 75. Yıl İlkokulu bahçesi otopark olarak kullanılmaya başlandı.

31 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.