Şeker Fabrikası için 'Pamukova'ya kurulacak' iddiası!

Şeker Fabrikasının Adapazarı şehir merkezinde kalan arsasını almak isteyen iş adamının, fabrikayı da Pamukova'ya taşımak istediği öne sürüldü

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) tarafından işletilirken, kredi borcu nedeniyle Bank Asya'nın el koyduğu Adapazarı Şeker Fabrikası, 2013 yılı Eylül ayında Ülker markasının sahibi Yıldız Holding tarafından 182 Milyon liraya satın alınmıştı.

Yıldız Holding'in Afyon'a taşımak için Şeker Kurulundan izin aldığı fabrika arsasının, Sakaryalı bir iş adamı tarafından alınmak istendiğini haberleri yapılmıştı.

Edinilen bilgiye göre Sakaryalı bir iş adamının öncülüğünde kurulan konsorsiyumun, fabrikanın sadece arsasını değil, fabrikayı da almak istediği öne sürüldü.

Ve öncü iş adamının Şeker Fabrikasını Pamukova'ya taşımak istediği ifade ediliyor.

Ancak Pamukova İlçesinde hangi bölgeye kurulacağı konusunun ise kesinlik kazanmadığı belirtiliyor.

Şeker Fabrikası ve yaklaşık 480 dönümlük arsasının satışında konuşulan rakamın ise 2 Milyar Lirayı bulabileceği belirtiliyor. (Haber: Pamukovahalk-Medyabar)

12 Temmuz 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.