İki gündür susuzlar! Gerekçe ise düşündürücü!

Pamukova Bayırakçaşehir Mahallesi Çeşme mevkiindeki hane sahipleri iki gündür sularının akmadığını, SASKİ’nin kendilerine verdiği cevabın komik ve düşündürücü olduğunu iddia ettiler..

Büyütmek için resme tıklayın

Pamukova Bayırakçaşehir Mahallesi Çeşme Mevkiindeki hane sahipleri iki günden bu yana sularının akmadığını ifade ettiler.

İki gün önce sularının kesildiğini, geçtiğimiz gün akşam sularının 21.00 sıralarında geldiğini ancak, Pazar günü sabah 09.00 da tekrar kesildiğini ifade ederek, SASKİ yetkililerinin kendilerine “ Su yetersiz geldiğinden kesiliyor “ cevabını verdiğini iddia ettiler.

Bayram sonrası sıcak havalarda sularının kesilmesine anlam veremediklerini ifade eden Bayırakçaşehir sakinleri Mahallenin bir bölümünde suların aktığını ancak, diğer bölümünün iki gündür susuz kaldığını ifade ederek yetkililerin çözüm bulmasını istediler.

SASKİ 2018 yılı ekim ayında bu açıklamayı yapmıştı..

Bayırakçaşehir Mahallesin içme suyu sorunu ile ilgili 2018 Ekim ayında SASKİ şu açıklamayı yapmıştı “ Bayırakçaşehir Mahallesi’nde yaşanan su yetersizliği ve bulanıklık gibi sorunlara kesin çözüm getirmek için projemizi hazırlayarak çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımızla öncelikle alt kotlarda bulunan Çeşme mevkiine 2 kilometrelik yeni bir hat inşa ettik, abone bağlantılarını yeniledik ve Geyve Alifuatpaşa’dan bol ve sağlıklı içmesuyu ulaştırdık. Üst kotlarda yer alan Artvinliler mevkiine ise bölgede bulunan kaynaklardan su ulaştırmak için bir adet terfi merkezinin yapımını tamamladık. 25 metreküplük prekast depo yerleştirdik. 50 metreküplük yeni bir depo inşa ettik. 1 kilometrelik içmesuyu şebekesini ve abone bağlantılarını yenileyerek bölgeye bol ve sağlıklı su ulaştırdık. Ayrıca yerleştirdiğimiz bir adet basınç kırıcı ile suyu kontrol altında tutuyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu çalışmalar ile Bayırakçaşehir Mahallesi’nde içmesuyu anlamında uzun yıllar hiçbir sorun yaşanmayacak” denmişti.

08 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

Pamukova Halk Haber Sitesi, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (544) 317 53 93
Reklam bilgi