Misdarder'in 2024 Kurban Bağışı Fiyatları Belli Oldu

Kurban, toplumsal kardeşliğin, yardımlaşmanın ve birlik beraberliğin canlı tutulması için yerine getirilen bir ibadettir.

Kurban, toplumsal kardeşliğin, yardımlaşmanın ve birlik beraberliğin canlı tutulması için yerine getirilen bir ibadettir. Dinimizde kurban kesmenin faziletleri çok büyük olup, maddi durumu yerinde olan her Müslüman’ın Kurban Bayramı geldiğinde kurban ibadetini yerine getirmesi şarttır.

Allah’a yakınlaşmak için en güzel ibadetlerden biri olan kurban ibadeti, vekalet yoluyla bağış yaparak da yerine getirilir. Adak, Akika, Şükür, Nafile ve Sadaka olmak üzere farklı kurban çeşitleri vardır. Müminler, bu kurbanlarını bağış yoluyla yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaştırabilirler. Misdarder olarak adak kurbanlarınızı gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki mazlum kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Adak, Akika ve Şükür Kurban Bağışı

Adak, akika, şükür ve nafile kurbanlarınızı yurt içi ve yurt dışında keserel, yoksul kişilere, ilim öğrencilerine, yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Titizlikle yürütülen kurban bağışı organizasyonları ile mazlum kardeşlerimizin sofralarında et, yüzlerinde tebessüm, gönüllerinde umut oluyoruz. Sadece kurban bağışlarınızı değil, Allah’a şükrünüzü göstereceğiniz niyet ve infakınızı da dinimize en uygun şekilde din kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Kurban kesim işlemleriniz gerçekleşirken her anından haberdar olursunuz. Kurban kesimi ve kurban ibadeti hakkında kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şu şekilde bahsedilir;

“Biz, her ümmete -(Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Yurt Dışı Kurban Bağışı

Sel, deprem, yangın, savaş, coğrafi koşullar ve daha pek çok nedenden dolayı dünyanın çeşitli noktasında açlıkla mücadele edenlerin sayısı artmaktadır. Dinimizin emrettiği üzere hayırsever insanların yardımlarıyla mazlum kardeşlerimize ulaşıyoruz. Umudu taşımayı görev edindiğimiz çalışmalarımızla emanetlerinizi en iyi şekilde yoksul kişilere ulaştırarak yaşam kalitesini artırmaya çalışıyoruz. Açlık, susuzluk, yetersiz beslenme, salgın hastalıklar gibi daha pek çok konu kişilerin ölmesine neden olmaktadır.

Bunlar arasında açlık ve yetersiz beslenme ise en çok ölümlerin yaşandığı konulardandır. Öyle ki dünyada 800 milyonu aşkın insan yetersiz beslenmeyle karşı karşıyadır. Bunlar arasında gelişmekte olan ülkelerde dünyaya gözünü açan bebekler ise yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybediyor. Allah-ü Teala, dünyadaki her bir niyeti insanlar için yaratmıştır.

 Ancak günümüze baktığımızda kimileri bu nimetleri israf etmekte kimileri ise bir lokma ekmeğe muhtaç kalmakla karşı karşıyadır. İnsanların bu şekilde gaflet içerisinde olduğu bir dönemde paylaşmanın ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Uzak, yakın fark etmeksizin hayırlarınızı ilgili kişilere ulaştırıyoruz. Kardeşlik ve paylaşma bilinciyle hayırseverlerimizin desteklerini gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki mazlum kardeşlerimize götürüyoruz.

Yurt İçi Kurban Bağışı

Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere dünyanın pek çok noktasına yardım eli oluyor, kurban bağışlarınızı mazlum kardeşlerimizin sofrasıyla buluşturuyoruz. Ülkemizin çeşitli bölgelerine ulaşmak için çalışıyor ve hayırseverlerimizin kurban bağışlarını ilgili bölgelere ulaştırıyoruz.

Öyle ki bağışlarınız, ilim talebelerinin sofralarına, ihtiyaç sahibi ailelere ve medreselere ve buna benzer ilgili alanlara teslim ediliyor. Yurt içi kurban bağışı yapmanız halinde, kesim yapılacak kurban dernek yetkilisi tarafından özenle seçilir. Bağış sonrası tüm süreçler SMS yoluyla size bildirilir. Yurt içinde olması nedeniyle isteyen kişilere kurban kesimine de eşlik edebilirler.

Kurbanlarınız Nasıl Kesiliyor?

Misdarder üzerinden kurban bağışı işlemlerini gerçekleştirmenizin ardından kurban kesim süreci başlar. Bağışınız ile beraber vekalet alınır ve kaydınız oluşturulur. İlk olarak dinimizce kurban vasfı taşıyan hayvan seçilir. İlgili bölgede kurban kesim işlemleri, bölgenin yetkili kişileri ile beraber gerçekleşir. Süreç hakkında SMS yoluyla bilgilendirilirsiniz. Kurban etleri, bölge şartlarına uygun şekilde paylara ayrılarak ilim talebelerine, kimsesizlere, yoksullara veya ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Kurbanın kesim bilgisi video şeklinde size aktarılır.

2024 Kurban Bayramı Ne Zaman?

2024 yılının girmesiyle beraber Kurban Bayramı’nın ne zaman gerçekleşeceği araştırılmaya başlandı. Müslümanlar, Kurban Bayramı ile beraber kurban ibadetini gerçekleştirerek, Allah’a şükrünü gösterirler. Bu yıl 16 Haziran günü başlayacak olan bayram, 19 Haziran Çarşamba günü son bulacaktır. Kurban bayramında kesilen kurbanlar yılda bir kere gerçekleşirken, yıl boyu nafile kurbanı da kesebilirsiniz. Nafile kurbanlarınızı bağış yoluyla keserek, yoksul kişilerin de faydalanmasını sağlayabilir, sofralarında bir lokma yemek olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.misdarder.org.tr/kurban-bagisi/

29 Şub 2024 - 18:09 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Pamukova Halk Haber Sitesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Pamukova Halk Haber Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Pamukova Halk Haber Sitesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Pamukova Halk Haber Sitesi değil haberi geçen ajanstır.