-- Adversting 9 --

Yangın Sonrası, Kızılay ve Mahalle Muhtarı Yardım Elini Uzattı..

Pamukova da elektrik kontağından çıkan yangın sonrası kullanılmaz hale gelen Mehmet.Ö ye ait eve Kızılay ve Mahalle muhtarı yardım elini uzattı

14:37:16 | 2013-04-25

 

Pamukova Yenice Mahallesi Çardak Sokakta Mehmet Ölçer’e ait ahşap evde, elektrik kontağından çıkan yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi ile büyümeden söndürüldü. Evde kimsenin olmadığı bir anda çıkan yangını, komşuları fark etti. Ahşap evin elektrik kontağından çıkan yangın evin tavanının plastik lambri olması nedeni ile kısa zamanda çatıya da sıçradı. İtfaiyenin zamanında müdahalesi ile kısa zamanda söndürülen yangın sonrası, yangından zarar gören Mehmet Ölçer’e ait  eve gelen Kızılay Şube Başkanı Abdurrahman Feyzioğlu ve Yenice Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Güneş zarar tespiti yaptılar.

 

Kızılay Şube Başkanı Abdurrahman Feyzioğlu, yangında zarar gören evleri için aileya gerekli yardımların Kızılay tarafından yapılacağı sözünü vererek aileye geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

Yenice Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Güneş ise yangından zarar gören Ölçer ailesine Kaymakamlık kanalı ile gerekli yardımların yapılabilmesi için hemen Kaymakamlıkla irtibata geçerek destek olacakları sözünü verdi.

 

Yangın esnasında evde kimsenin olmaması olası  bir faciayı önlerken evlerinde yangından sonra kalan eşyalardan çalar saati alıp onunla uzun süre oynayan evin küçük çocuğu ise çevredekileri duygulandırdı.

 

 Pamukova kızılay şube başkanına ve mahalle muhtarına teşekkür edriz.İyi ki kızılay var kimin yardıma ihtiyacı varsa herzaman yanında Pamukova kızılay şubesine çalışmalarında başarılar diliyoruz.