-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Sel hayatı felç etti! D-650 kara yolu ve demir yolu kapandı..

Geyve Dereköy Mahallesinde meydana gelen sel nedeni ile D-6650 kara yolu ulaşıma kapandı bir çok araç selde mahsur kaldı. İstanbul-Ankara Demir Yolu hasar gördü..

18:55:07 | 2019-06-18

Sakarya’nın Geyve İlçesi Dereköy Mahallesinde meydana gelen sel felaketi nendi ila Sakarya-Bilecik yolu çift taraflı ulaşıma kapandı. Selde bir çok araç mahsur kaldı.  Bu arada Devlet Demir Yolları hattı, Yüksek hızlı tren hattı zarar gördü. Demir yolu ulaşıma kapandı.

Sel felaketinin yanı sıra toprak kaymasının da oluşması sonucu bir çok araç Sakarya Bilecik yolu Geyve Dereköy Mahallesi mevkiinde mahsur kaldı. Kara yılları ve çevre belediyelerin iş makineleri,, itfaiye ekipleri mahsur kalan araçları kurtarmak için yoğun bir çalışma yapıyor. Kara yolunda oluşan büyük su göletleri araçların boyunu aşarken, İstanbul Ankara Demir yolunda çökmeler meydana geldi. Arifiye tren garında  bekletilen hızlı tren yolcuları güvenlik nedeni ile yollarına otobüslerle devam ediyor.

Sakarya-Bilecik yolunda devam eden kurtarma ve yol açma çalışmaları nedeni ile yol her iki yönde trafiğe kapatıldı kilometrelerce araç konvoyu oluştu.(Geyve-Sakarya-DHA)

İŞTE O ANLAR;
ETİKET :  Pamukova Sel hayatı felç etti D-650 kara yolu ve demir yolu kapandı Geyve

Tümü