-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Pamukova'daki Uzanların eski çiftliğine heyet incelemesi

Fransa'da yaşayan Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan ile kardeşi Hakan Uzan'ın Pamukova İlçesi Bakacak Köyü'nde bulunan kamp olarak kullanılan eski çiftliklerini incelemek üzere Gençlik ve Spor Bakanlığından heyet gelecek

12:44:18 | 2019-06-13

TMSF tarafından 2004 yılında tüm mal varlıklarıyla birlikte el konulan Uzanlar'ın Pamukova İlçesi'ne bağlı Bakacak Köyü'nde bulunan eski çiftliklerine  onarımı için çalışma başlatılıyor. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığından Cuma günü ilimize gelecek olan heyet bakımı için neler yapılması gerektiği konusunda inceleme yapıp rapor hazırlacak..

 Alınan bilgilere göre halen Fransa'da yaşayan Cem ve Hakan Uzan kardeşlerin eski çiftliği TMSF tarafından el konulduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. İzci kampı olarak kullanılan çiftlik daha sonra  izçi kampı için  gençlik ve spor bakanlığına devir edildi. Bir süre Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen izcilerin kamp yaptığı çiftlik zamanla hasar görünce onarılmasına karar verildi
 Sakarya Gençlik ve Spor  İl Müdürlüğü bu kapsamda bakanlığa başvuruda bulununca çiftliğin onarımı için çalışma başlatılması karalaştırıldı. Bu kapsamda da Cuma günü bakanlıktan bir heyet  Pamukova'ya giderek inceleme yapacak.

Ünlülerin kaldığı çiftlikti
Cem ve Hakan Uzan kardeşler tarafından Bakacak Köyü'nde 1993 yılında orman arazisi üzerinde 800 rakım yükseklikteki 500 dönüm arazi üzerine kurulan çiftliğin, o yıllarda inşaatı için 15 milyon, içerisindeki malzemeler için de 50 milyon dolar harcandığı ileri sürülmüştü. 4 ayrı kıtadan getirilen meyve ağaçlarının yanı sıra, çeşitli süs bitkilerinin de bulunduğu çiftlikte Uzan kardeşler özel misafirlerini ağırlıyordu. Lüks yaşantısının simgesi olan çiftliğe TMSF tarafından el konulduğunda, Uzan kardeşlerin çiftlikteki misafirhanelerde gizli kameralar bulunmuş, çiftlikte kalan misafirlerin gizlice görüntülerinin çekildiği öne sürülmüştü. Villada ortaya çıkarılan gizli bir bölmede de çok sayıda şarap, viski ve çikolata bulunmuş, 2 Hummer cip, 1 Mercedes, 2 kamyon ve 2 arazi aracına da haciz işlemi uygulanmıştı.
ETİKET :  Pamukova Uzanların eski çiftliğine heyet incelemesi

Tümü