-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Okullarda ilk zilde 15 Temmuz kitapçığı dağıtıldı..

Pamukova da ve tüm ülkede dün ilk ders zilinin çalması ile tüm öğrencilere 15 Temmuz kitapçığı dağıtıldı..

00:56:05 | 2018-09-18

Okulların ilk günündePamukova da ülke genelinde birçok okulda öğrencilere MEB’in hazırladığı “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anısına” kitapçığı dağıtıldı. Erdoğan’ın önsözünün yer aldığı kitapçıkta darbe girişimi, demokrasi nöbetleri ve şehitleri anlatılırken, FETÖ’nün tanımı yapıldı.

Pamukova da okullar dün “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinlikleri ile açılırken, Pamukova ile ülekenin birçok okulunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hazırladığı “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anısına” başlıklı kitapçıklar dağıtıldı.

Kitapçıklar İlkokullarda 1'inci sınıfa başlayan öğrenciler dahil tüm öğrencilere dağıtıldı. Tayyip Erdoğan’ın önsözünü yazdığı kitapçıklarda darbe girişimi gecesi saat saat anlatıldı.

Demokrasi nöbetlerinin de anlatıldığı kitapçıklarda, “15 Temmuz Şehitleri” başlığı altında, darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin fotoğrafları yer aldı.

Darbe girişimi gecesinden ve ertesi günden tankların, yıkılmış yerlerin fotoğraflarının da bulunduğu kitapçıklar ilkokullar da dahil birçok okulda dağıtıldı.

Tayyip Erdoğan’ın öğrencilere hitaben yazdığı önsöz, “Binlerce yıldır yaşadığımız ve zengin bir medeniyet inşa ettiğimiz coğrafyamızda nice savaşlar, nice ihanetler yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık” ifadeleri ile başladı.

Öğrencilere “FETÖ” tanımı

Kitapçıkta “15 Temmuz Sözlüğü” başlığı altında, “cumhuriyet”, “demokrasi”, “meclis”, “darbe”, “cunta” kavramları açıklanırken, “FETÖ/PDY” şu ifadelerle açıklandı:

"FETÖ kısaltması, halkın dini duygularını sapkın görüşleriyle istismar eden Fetullahçı Terör Örgütünü ifade eder. Sınav sorularını çalarak devlet kurumlarına haksız şekilde yerleşmesi; eğitim, adalet ve güvenlik alanları başta olmak üzere kam imkanlarını kendi çıkar ve amaçları için kullanması nedeniyle “Paralel Devlet Yapılanması (PDY)” olarak da tanımlanmaktadır."

 




ETİKET :  Pamukova Okullarda ilk zilde 15 Temmuz kitapçığı dağıtıldı

Tümü