-- Adversting 9 --

siber güvenlik

O haberimize İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi..

Haber sitemizde " Yok artık! Hastane acil servisinde doktor yok! " başlıklı haberimiz üzerine Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı. İşte o açıklama..

23:04:51 | 2019-03-14

İl Sağlık Müdürlüğü'nün açıklmasında 5-10 dakika aksama olduğunu nöbete gelmeyen doktor hakkında tutanak tutulduğunu ifade ederek şu açıklamayı yaptı; 

" 14.03.2019 tarihinde internet sitenizde yayımlanan “Yok artık! Hastane acil servisinde doktor yok” başlıklı haberle ilgili bilgiyi paylaşmanız ricasıyla ekte sunulmuştur.

Pamukova İlçe Devlet Hastanesine Akyazı’dan görevlendirilen acil nöbetçi hekiminin  Antalya’da düzenlenen acil obstetrik kursunda bulunması nedeniyle, yerine aile sağlığında görevli aile hekimi uzmanı  görevlendirilmiştir. Kursta bulunan acil servis hekimi yerine görevlendirilen aile hekimi uzmanı doktorumuz, nöbetçi olduğu  gün kalp rahatsızlığı geçirdiğini ifade ederek Geyve Devlet Hastanesi acil servisine  muayene olmak üzere baş vurmuştur. Bunun üzerine hizmette aksama yaşanmaması için Pamukova Devlet Hastanemiz acil serviste görevli olan ve süt izni hakkı bulunan diğer hekimimiz görevine devam etmiştir.

Bu sırada İl Sağlık Müdürlüğümüz bilgilendirilerek,süt izni olan hekimimizin görevi takviye edecek başka bir hekim görevlendirilene kadar geçecek sürede nöbete devam etmesi sağlanmış; takiben çok kısa bir sürede Geyve Devlet Hastanesinde görevli olan başka bir hekim görevlendirilerek acil servise gönderilmiştir.

Geçen süre zarfında acildeki çalışması devam eden hekimimiz  bebeğini evden getirtip hastanede sadece 5-10 dakikalık bir zaman içerisinde süt izni hakkıyla emzirebilmiş ve görevine devam etmiştir.

Nöbet günü rahatsızlandığını ifade ederek nöbetine gelmeyen hekim hakkında da tutanak tutularak inceleme başlatılmıştır. Pamukova Devlet Hastanemizde şu an hizmet olağan şekilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yok artık! Hastane acil servisinde doktor yok haberimizi okumak için tıklayınız..
ETİKET :  Pamukova O haberimize İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi

Tümü