-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Milli Mücadele Kahramanı Ali Fuat Cebesoy kabri başında anıldı..

Milli Mücadele Komutalarından Ali Fuat Cebesoy adını aldığı Geyve'nin Alifuatpaşa Mahallesinde ölümünün 51. yıl dönümünde kabri başında anıldı

15:50:34 | 2019-01-10

Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşı Ali Fuat Cebesoy vefatının 51. yılında, Geyve İlçesi Alifuatpaşa Mahallesinde ki Alifuatpaşa Ortaokulunda düzenlenen bir programla anıldı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesi ile başladı. Belediye Başkanı Murat Kaya ve İlçe Kaymakamı İlyas Memiş günün anlam ve önemi ile ilgili birer konuşma yaptı. Öğrenci Sude Çapoğlu " Ali Fuat Cebesoy " şiirini, Sümeyye Çavdar " Salacaklı Ali " şiirini , Zehra Besen şiirini okudu.

Alifuatpaşa Orta Okulunda düzenlenen Ali Fuat Cebesoyu anma programına Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Seydi Vakkas Aytekin, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan okul müdürüleri, öğretmenler gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Burada yapılan programın aradından protokol ve gaziler Ali Fuat Cebesoy'un kabrine giderek, karanfil bırakıp dua ettiler. Türkiye de tek olan Alİ Fuat Cebesoy müzesinide gezen protokol ve gaziler buarada topluca fotoğraf çektirdiler.

Ali  Fuat Cebesoyu anma etkinlikleri Geyve Kültür Merkezinde yapılan programla son buldu. (Geyve-Sakarya-DHA)
ETİKET :  Pamukova Geyve Ali Fuat Cebesoy kabri başında anıldı

Tümü