-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Festivalin En iyi Ayva, en iyi reçel ve tatlıları..

Pamukova Eko Pazar Doğal Ürünler ve Ayva Festivalinde Pamukova'nın En İyi Ayvalarını yetiştiren 3 üretici ile En İyi Ayva Reçeli ve Ayva Tatlısı yapan kadınlar ödüllerini aldı..

02:21:33 | 2018-10-23

Pamukova da hafta sonu düzenlenen Pamukova Eko Pazar Doğal Ürünler ve Ayva Festivalinde yapılan Ayva yarışmasında en iyi ayva yetiştiricileri jürinin oyları ile Özcan Işık olurken, en iyi ayva reçeli yarışmasında Lütfiye Akdeniz, en iyi ayva tatlısı yarışmasında Özlem Çakır birinci oldular.

Ferhan Tülmen’in sunuculuğunu yaptığı ödül programında, en iyi ayva yarışmasında Özcan Işık birinci, Özgür Taş ikinci, İbrahim Çakır üçüncü olurken, yarışmaya dereceye girenlerin ödüllerini PAYDER Başkanı Ali Urgan, Ziraat Odası Başkanı  Yaşar Ulukaya ve Pamukova esnaflarından Necmi Balaban verdiler.

En iyi ayva reçeli yarışmasında Lütfiye Akdeniz birinci, Makbule Encel ikinci, Şükran Eryiğit üçüncü, Ebru Ekşioğlu dördüncü oldu. Dereceye girenlere ödüllerini İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ümit Erol, Ziraat Odası Başkanı Yaşar Ulukaya ve Taner Öztürk  verdiler.

En iyi ayva tatlısı yarışmasında Özlem Çakır birinci, Zekiye Çelik ikinci, Hatice Uysal üçüncü, Sevcan Kavak dördüncü oldular. Dereceye girenlerine ödüllerini PAYDER yönetim kurulu üyesi İbrahim Keskin, Hakan Korkmaz verdiler.(Haber: Levent Tüysüz)
ETİKET :  Pamukova Festivalin En iyi Ayva en iyi reçel ve tatlıları

Tümü