-- Adversting 9 --

siber güvenlik

Engelli depremzede’ye büyük ayıp..!

Pamukovalı 17 Ağustos depreminde tekerlekli sandalyeye mahkum kalan kadın Halk otobüslerinin asansörlerinin bozuk olduğu gerekçesi ile saatlerce sağlam asansörlü Pamukova özel halk otobüsü bekledi..

02:46:35 | 2018-06-08

17 Ağustos depreminde enkaz altında kalarak tekerlekli sandalyeye mahkum kalan ve Pamukova Mekece Mahallesinde oturan, 47 yaşındaki  N.B iddialara göre Pamukova'ya tedavi için geldi. Tedavisi sonrası Pamukova özel halk otobüsüne binmek için durağa geldi. İddiaya göre sırada bulunan otobüsün tekerlekli sandalye  asansörü bozuk olduğu gerekçesi ile engelli olan M.B otobüse binemedi. Daha sonra sırada olan otobüslerde asansörleri bozuk olduğu gerekçesi ile engelli depremzede M.B yi yine otobüse almayınca, talihsiz kadın 6 saat Pamukova da Mekece’ye gidebilmek için otobüs beklemek zorunda kaldı.

Çaresiz kadını tanıyan ve altı saat sonra sırası geldiği için durağa gelen bir özel halk otobüs şoförü, tekerlekli sandalyeye mahkum depremzede kadının yanına giderek otobüsün asansörünü çalıştırıp otobüse bindirdi ve Mekece Mahallesine getirdi.

Saatler boyu özel halk otobüslerinin asansörü bozulduğu gerekçesi ile  durakta beklemek zorunda kaldığını iddia eden  47 yaşındaki M.B, bu zaman kadar böyle bir şey yaşamadığını ancak bir anda bütün otobüslerin tekerlekli sandalye asansörlerinin bozulmasına anlam vermediğini ifade ederek, yetkililerin kendisi gibi tekerlekli sandalyeye mahkum olan insanlara gerekli kolaylığı sağmasını istedi.pamukovalı arif
BU AYIP SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYENİN NİN AYIBIDIR. 2 YIL ÖNCE ENGELLİLER İÇİN GETİRİLEN ENGELLİ OTOBÜSLERİNİ DENETLEMEYEN PAMUKOVA HALKINI BU İNSANLARA MUHTAÇ EDEN ZEKİ TOÇOĞLU UTANSIN.